تعمیر هارددیسک

تعمیر هارد

تعمیر هاردReviewed by Admin on Aug 13Rating:

تعمیر هارد

تعمیر هارد دیسک تعمیر هارد تعمیر هارد 1010

خرابی PCB یا زبان ساده تر خرابی بردهارد

یکی از مهم ترین اقلام الکترونیکی هارد ، برد هارد میباشد . اگر این قسمت وظیفه ی خودش را به خوبی و به درستی انجام ندهد ، هارد روشن نمی شود و یا اینکه روشن میشود ولی در سیستم شناخته نمی شود .بردهارد دارای دیود و القاگرهایی میباشد که وظیفه ی آن ها تنظیم جریان ولتاژ در مدار هارد دیسک است.

اگر این تنظیم کننده ها در مدار آسیب ببیند و یا دچار مشکل شوند، برد هارد به مشکل بر میخورد و دچار خرابی می شود که در این صورت هارد یا روشن نمیوشد یا در سیستم شناسایی نمیشود و در این صورت نیاز به تعمیر هارد میباشد.

در صورت خرابی برد ، باید برد تعمیر یا تعویض شود . تعویض شدن برد شرایطی را دارد ، به عنوان مثال باید یک برد سالم از روی یک هارد دیگر برداشته شود به جای برد آسیب دیده قرار داده شود ، البته انجام این کاربا تعویض Rom امکان پذیر است که همین تعویض Rom کار سخت و حساسی میباشد که تیم آپاو به راحتی از پس آن بر می آیند و با بهترین ابزار ها و به روز تریم علم ، اقدام به تعویض برد شما مبکند و تعمیر هارد شما با موفقیت به پایان می رسد.

دلایل اصلی که در خرابی برد نقش بسزایی دارد :

 • نوسان برق سبب شوک الکتریکی به برد و تکرار آن سبب سوختن برد هارد می شود .
 • استفاده نکردن از رابط های مناسب ، سبب اتصالی و سوختن برد هارد می شود .
 • افزایش بیش از حد حرارت به دلیل کارکرد نادرست هارد.
 • ضربه خوردن هارد و یا تماس با آب سبب سوختن برد هارد می شود .
 • استفاده بیش از حد و طولانی مدت از هارد سبب فرسایش هارد و از کار افتادگی برد می شود.
 • درست متصل نکردن سیم برق به هارد موجب سوختن برد هارد می شود .

 

مجموعه آپاو با کمال افتخار تعمیر هارد شما را می پذیرد و از تعمیر هارد شما سربلند بیرون می آید.

 

ریکاوری بد سکتور تعمیر هارد تعمیر هارد 4444

بدسکتور هارد

کوچکترین واحد حافظه بیت میباشد ، ولی در هارد کوچکترین واحد حافظه پس از بیت سکتور میباشد. به صورت واضح تر هر سکتور معادل 512 بایت میباشد.

سکتوری که دارای مشکل باشد به درخواست هایی از جمله خواندن و نوشتن اطلاعات عکس العمل نشان نمی دهد که در این حالت آن را سکتور بد یا بد سکتورمی نامیم.

سکتور را میتوان یک کلاستر کوچک از فضای ذخیره سازی نامید ، بدسکتوری در تعمیر هارد یکی از عمده ترین مشکلات آن می باشد.

انوع بدسکتور:

 • بدسکتور منطقی یا Logical

بدسکتور منطقی زمانی رخ میدهد که قسمتی از هارد درست وظیفه ی خود را انجام ندهد یا اینکه سیستم عامل در هنگام کار با هارد متوجه ایرادی شود که این ایراد ناشی از مطابقت نداشتن محتوای داخل سکتور با قالب ECC باشد ، در این حالت هارد آن سکتور را به عنوان سکتور بد یا بدسکتور علامت گذاری میکند و همچنین یک سری از بد افزار ها و ویروس ها میتوانند به این قضیه دامن بزنند و در افزایش بدسکتوری هارد تأثیر زیادی داشته باشند و در این صورت به تعمیر هارد نیاز میباشد ، و این تیم به راحتی تعمیر هارد شما را انجام میدهد و از تعمیر هارد شما سربلند بیرون می آید .

 • بدسکتوری فیزیکی یا Physical

بدسکتور فیزیکی زمانی رخ میدهد که هارد شما ضربه خورده باشد و یا با آب تماس برقرار کند و همانگونه که از نامش پیداست این مشکل مربوط به قسمت های فیزیکی هارد می باشد و از نظر تیم آپاو این مشکل یکی از بزرگترین مشکلات هارد می باشد. این مشکلی است که احتمال از بین رفتن اطلاعات و خرابی هارد شما زیاد است ، پس بهتر است در نگهداری هاردتان دقت کنید تا مجبور به تعمیر هاردتان نشوید ، ولی در هر صورت این تیم تعمیر هارد شما را در دست گرفته و تمامی تلاش خود را برای تعمیر هارد شما انجام می دهد .

کارشناسان این مجموعه تمامس تلاش خود رابرای تعمیر هارد شما انجام می دهند و مطمئن باشید با ابزار و تجهیزاتی که در این مجموعه به کارگرفته می شود ، تعمیر هارد شما با موفقیت روبروی خواهد شد.

 

ریکاوری از پلتر هارد تعمیر هارد تعمیر هارد 33333

پلتر هارد

یکی از حساس ترین قسمت های هارد که در تعمیر هارد نقش اساسی دارد پلتر هارد میباشد. پلاتر ها دسیک های مغناطیسی می باشند که در حال چرخش می باشند و اطلاعات بر روی سکتور های پلتر قرار میگیرند و وسیله ای که به چرخش پلتر کمک میکند اسپیندل موتور نام دارد . در هر هارد معمولا 1 تا 5 پلتر ( بسته به حافظه هارد ) قرار دارد.

جنس پلتر از شیشه یا آلومینیوم می باشد که روی آنها را به آلیاژی مخصوص می پوشانند و صیقل می دهند به طوری که افراد میتوانند تصویر خود را بر روی پلتر ببینند و این نکته ی مهمی درتعمیر هارد میباشد.

فاصله پلتر با هد به طور محاسبه ای 0.002 اینچ یا 51 میکرون میباشد. پوشش مغناطیسی روبروی پلتر بسیار حساس و ظریف می باشد ، به گونه ای که حتی کوچکترین گرد و خاک نیز باعث بوجود آمدن خراش برروی پلتر میشود و این خراش یک فاجعه ی بزرگ در عرضه تعمیر هارد محسوب میشود و باعث از بین رفتن هارد و اطلاعات شما می شود . به همین علت همیشه هارد ها را دراتاق مخصوص باز میکند که آن اتاق عاری از هرگونه گردوخاک میباشد و توصیه ی آپاو به شما عزیزان آن است که در صورت وجود آمدن هرگونه مشکلی در هارد خود ، از دستکاری و بازکردن آن خودداری کنید و تعمیرهارد خود را به آپاو بسپارید و مطمئن باشید که آپاو سربلند از تعمیر هارد شما بیرون می آید.

 

هد هارددیسک تعمیر هارد تعمیر هارد 55555

خرابی هد هارد

یکی از حساس ترین و ظریف ترین قسمت های هارد ، هد هارد میباشد که تعمیر آن بسیار حساس و پیچیده است و در تعمیر هارد قسمت اساسی که دارای نکات جالبی است میباشد. اغلب هارد دیسک های مدرن از هد های مقاوم ابرمغناطیسی استفاده می شود ، این هدها بر روی اسلایدر قرار گرفته به بازوی متحرک هارد دیسک متصل میشود . هد برروی سطح پلتر سُر میخورد ولی اصلاً با پلتر تماس برقرا نمیکند واطلاعات از طریق سیگنال های مغناطیسی اطلاعات را منتقل می کنند .

طبق مطالب پیشین کوچترین ذره ای به پلتر هارد آسیب وارد میکند و سبب می شود که اطلاعات شما به کلب از بین برود حتی در تعمیر هارد تان مشکل ایجاد میکند .

 

 

خرابی های سرشناس هار دیسک

 • خرابی فیزیکی : این نوع خرابی اغلب ناشی از ضربه خوردن می باشد و ازنظر این تیم کی از بزرگترین مشکلات در تعمیر هارد به حساب می آید. این مشکل بر اثر ضربه خوردن ، تکان دادن شدید هارد ، افتادن ازارتفاع و... رخ میدهد و بسیار به هارد و اطلاعات شما کاربران عزیز آسیب می رساند و در تعمیر هارد شما به جدیت مشکل ایجاد می کند.
 • خرابی های اولیه و پنهان هارد دیسک: این نوع خرابی مربوط به کارخانه می باشد ، معمولاً تعدادی از هاردها پس از تولید و روانه بازار شدن دچار مشکلاتی می باشند این مشکلات یا درهمان ابتدا خود را بروز میدهند یا پس از گذشت مدتی خود را نشان میدهند و معمولا در 18 ماه اول خود را نشان می دهند و شما به وجود مشکلی در هارد خود پی می برید. این تیم امیدوار است که تعمیر هارد خود را به ما بسپارید.
 • فرسایش به مرورزمان : بعضی از اجزای درون هارد ، با گذشت زمان طولانی ، قرار داشتن در شرایط نا مطبوع و استفاده ی نادرست از هارد و یا درست کار نکردن اجزای هارد ،دچار فرسایش می شوند و پساز مدتی هارد شما به مشکل بر میخورد که در این صورت به تعمیر هارد نیاز دارد.
 • افزایش حرارت یا نامطبوعی حرارت : با گذشت زمان ، ذراتی بسیار ریز در زیر هد جمع می شوند و در این صورت اصطحکاک ایجاد می شود و با ایجاد اصطحکاک دمای هارد بالا رفته و باعث بوجود آمدن مشکلاتی در هارد و تعمیر هارد می شود .

 

 

تعمیر هارد خراب تعمیر هارد تعمیر هارد finald 2

خرابی هارد دیسک با آسیب منطقی یا صدمات فیزیکی:

خرابی هارد دیسک با آسیب منطقی زمانی رخ میدهد که در راه اندازی سیستم فایل هار دیسک دچار آسیب  و پاک شود و یا داده های موجود برروی هارد دیسک  غیر قابل دسترس می شود که در آن صورت باید به یک مرکز تعمیر هارد مراجعه شود .

در بعضی از موارد هارد unallocated می شود که این یک مشکل فریموری می باشد و در ادامه مطلب تعمیر هارد راجع به این موضوع صحبت می کنیم .

در بعضی از مواقع هارد شما ظرفیت اصلی خود را نشان نمی دهد و دچار افت ظرفیت می شود و یا چند پارتیشن شما Raw می شود که در این صورت شما به اطلاعات دسترسی ندارید در این موارد باید هارد شما اصلاح ساختاری یا فریموری شود و پس از اصلاح و تعمیر هارد شما به اطلاعاتتان دسترسی می یابید.

خرابی هارد با صدمات فیزیکی زمانی رخ میدهد که هارد شما ضربه خورده باشد و یا خیس شود که خیش شدن سبب خرابی برد و مشکل فیزیکی می شود . صدمات فیزیکی برای هارد بسیار مضر می باشد و ممکن است هارد و اطلاعاتتان به کلی از بین برود و دیگر با تعمیر هارد هم نیز درست نشود ، پس در نگهداری هارد خود دقت کنید.

شما میتوانید برای تعمیر هارد خود با مشاورین ما تماس برقرار کنید و هارد خود را به مجموعه ی ما ارسال کنید.

 

ریکاوری ماژول هارد تعمیر هارد تعمیر هارد 77777

خرابی فریمور

سیستم عامل یا همان فریمور در ناحیه پلتر ها و ای سی بایوس ذخیره می شود ناحیه سیستم شامل خرابی هایی از جمله p-list g-list  smart  و ... می باشد . دانستن این اطلاعات در تعمیر هارد بسیار به شما کمک می کند . مشکل unallocated شامل خرابی های فریموری میباشد که در این میان اگر اطلاعات شما عزیزان مهم نباشد هارد را فرمت میکند ولی اگر اطلاعات شما مهم باشد ، باید هارد خود را به یک مرکز تعمیر هارد ببرید تا بدرستی اطلاعاتتان را ریکاوری کنند .

علاذمی که نشان دهنده خرابی فریموری می باشد

# هارد در بایوس سیستم شناسایی نمی شود .

# اطلاعات در بایوش درست نمایش داده نمی شود .

# در بعضی از موارد وضعیت اسمارت بایوس درست گزارش نمی شود و برای ارائه کار باید دکمه F1   را فشار دهید.

# هارد دارای شرایط عادی است ولی در سیستم شناسایی نمی شود.

مجموعه آپاو تعمیر هارد شما را به عهده می گیرد و از این مسولیت سربلند بیرون می آید

 

تعمیر ویروس تعمیر هارد تعمیر هارد 99999

ویروس ها و بد افزار های مخرب

یکسری از بد افزار ها و ویروس ها وجود دارند که در کار هارد شما اختلال ایجاد میکنند . این ویروس ها بر روی هارد شما نفوذ میکنند و یا نام پارتیشن های شما را تغییر می دهند یا تمامی هارد را در پارتیشن جمع آوری میکنند و یا اینکه دسترسی شما را به تمامی پارتیشن ها قطع می کنند .

معروف ترین ویروس در حال حاضر که سبب بوجود آمدن مشکلات فراوان برای کاربران و متخصصین تعمیر هارد آپاو شده است ، ویروس گروگانگیر نام دارد . متخصصین این مجموعه تمامی تلاش خود را برای برطرف کردن این مشکل می کنند و را حل های مختلفی برای این قضیه پیدا می کنند .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *